Sertleşmeye Kesin Çözüm

sertleşmeye kesin çözüm

Sertleşmeye Kesin Çözüm

Sertleşmeye Kesin Çözüm

Sertleşmeye Kesin Çözüm; Son yıllarda değişen yaşam koşulları nedeniyle cinsel sağlığı bozulan erkeklere gerekli üroloji hekimleri tarafından tedavi uygulanır. Sertleşmeye kesin çözüm arayışında olan kişiler doğru yöntemleri uygulayabilecek uzman hekimleri tercih etmelidirler.

Cinsel hayatın olumsuz etkilenmesinin en başında gelen nedenlerden birisi erkeklerin yaşadığı sertleşme sorunudur.  Farklı yaş grubunda bulunana her erkekte görülebilir. Cinsel ilişkinin olumsuz etkilenmesi yaşam kalitesinin düşmesine neden olur.

Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Genetik ve dış faktörlere bağlı olarak görülebilir. Sertleşme kesin çözüm genel olarak kalp rahatsızlıklarının artması, ailede sertleşme sorununun olması, hormon metabolizmasının baskılanması, yanlış beslenme, aşırı alkol ve sigara tüketimi, testosteron seviyesinde yaşanan değişiklikler, nörolojik rahatsızlıkların yaşanması ve yoğun stres gibi nedenlerdir.

Çözüm bulunamaması hem maddi hem de manevi açıdan kayıplar yaşanmasına neden olabilir. Çiftler arasında yaşanan uyum sorunları da bu durumun bir nedeni olabilir. Kesin tedavinin uygulanabilmesi için altta yatan nedenin doğru tespit edilmesi gereklidir.

Sertleşme Sorununun Nedenleri Nelerdir?

İş hayatında yaşanan zorluklar ve uygulanan mobingler, erkekte özgüven düşüklüğünün olması, depresyon ve anksiyete gibi psikolojik rahatsızlıklar, yaşam standartlarının düşük olması, fizyolojik olarak çok yorucu bir işte çalışması ve partner seçiminin yanlış yapılmasıdır.

Sağlıklı bir cinsel hayatın sürdürülebilmesi için eş seçimi çok önemlidir. Erkeklerin tatmin olmadığı ilişkilerde ereksiyon sorunları sık yaşanır. Fizyolojik bozukluklarda doğru tedavi yöntemleri uygulanarak kısa sürede sertleşme sorunu ortadan kaldırılabilir.

Sertleşme Sorununun Fiziksel Nedenleri

İdrar sıklığı özellikle gece saatlerinde sık sık idrara çıkmak, yüksek kan basıncının olması, pankreasın yeterli çalışmaması sonucunda diyabet hastalığının olması, kan dolaşımında sorun olması ve penisin yeterli kanlanamaması, obezite, pelvik bölgede sinir yapısında hasarın meydana gelmesi, parkinson rahatsızlığı ve iyi huylu prostat büyümesi ereksiyon fiziksel nedenleri arasındadır.

Fiziksel nedenlerin tespit edilmesi her zaman daha kolay ve kısa sürelidir. Fiziksel nedenin doğru tespit edilmesi gerekir. Altta yatan ana neden yok edildikten sonra ereksiyon problemi kendiliğinden ortadan kalkabilir.

Sertleşme Sorununun Psikolojik Nedenleri

Psikolojik sorunlar genel vücut sağlığını, cinsel hayatı ve sosyal hayatı ciddi oranda etkileyen durumlardır. Yaşam kalitesini düşürür ve özgüven problemlerine neden olur. Ereksiyon işleminde erkeklerin gerekli özgüven ve psikolojik sağlığa sahip olanları gerekir.

Anksiyete, panik atak, öz yeterlilik sorunları ve partnerinden utama gibi durumlar cinsel isteksizliğe ve sertleşme sorunlarına neden olur. Sertleşmeye kesin çözüm bulmak isteyen kişileri üroloji hekimleri psikolojik destek almaları konusunda yönlendirmeleri yapar.

Sertleşme Sorunu Nasıl Teşhis Edilir?

Rahatsızlığın tedavi edilebilmesi iççin gerekli teşhisin konulması gerekir. İlk ay ve daha uzun süren sertleşme sorunlarında uzman görüşü almak gerekir. İnsanların dönem dönem cinsel sorunları olabilir.

İlginizi Çekebilir  Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Gündelik hayatın koşturması, stres ve iş yerinde gördüğü baskılar nedeni ile zaman zaman cinsel sorun yaşanabilir. Ancak bu sorun sürekli olarak devam ediyorsa bir üroloji hekimi ile görüşmek gerekir. Doktorun yaptığı fiziki muayene ve gözlem sonucunda hastalık teşhis edilebilir.

Doğru teşhisin konulması için ilk olarak geçmiş hastalık öyküsü alınır. Cinsel aktiflik sorgulanır. Fiziki muayene ile testislerin ve penisin durumu kontrol edilir. Kalp ile ilgili risk faktörleri değerlendirilir. Elde edilen veriler sonucunda kesin tanı konur. Çözüm arayan kişiler doktor ile açık bir iletişim kurmalı ve kesin tanı konulmalıdır.

Sertleşmeye Kesin Çözüm Nasıl Tedavi Edilir?

İlaç tedavisi, ESWT ve penis protezi olmak üzere 3 faklı çözümü vardır. Sorununun temel nedeni testosteron eksikliği olan kişilerde hormon içerikli ilaç tedavisi ve diyet uygulanır.

Erkelerde minimal düzeylerde östrojen bulunur. Yanlış beslenme ve farklı hastalıkların tedavisi için kullanılan ilaçların sonucunda testosteron baskılanır. Endokrin sistem sorunlarında çok sık karşılaşılan bir durumdur. Doğru dozda ilaç tedavisinin düzenlenmesi ile sonuç alınır.

Penis anatomisinde meydana gelen bozukluklar için mutlaka protez desteği uygulanmalıdır. Protez ameliyatı sonucunda serleşmeye kesin ve kalıcı çözüm uygulanabilir. Fizyolojik kökenli ereksiyon tedavisi için en kolay ve zararsız yöntem ESWT tedavisidir. Şok dalgaları penis damar yapısını düzenler ve erekte olma sorunu ortadan kalkar.

Sertleşme Sorununun Komplikasyonları Nelerdir?

Sertleşme sorununa erken dönemde müdahale edilmez ise hem fizyolojik he de psikolojik rahatsızlığa neden olur. Cinsel ilişki sadece haz almak ve tatmin olmak için gerekli değildir. Vücudun doğal işleyişini düzenler. Hormon sistemlerinin çalışmasını kontrol eder ve özgüven artışını sağlar.

Sertleşme Sorununun Risk Faktörleri Nelerdir?

Erkekler hayatlarının belirli dönemlerinde farklı nedenlere bağlı olarak sertleşme sorunu yaşarlar. Bazı kişilerde bu durum sık karşılanır. Sertleşme sorununun risk faktörleri arasında;

  • İlerleyen yaşa bağlı olarak horonların azalması
  • Ailesinde sertleşme sorununun görülmesi
  • Prostat rahatsızlığının geçirilmesi ve iyi huylu prostat varlığı
  • Alkol ve sigaranın fazla miktarlarda tüketilmesi

Sertleşmeye kesin çözüm bulunabilmesi için risk faktörlerinin ortadan kaldırılması gerekir. Erkeklerin sağlıklı bir cinsel hayat ve sosyal yaşam sürebilmesi için risk grubunda olan kişilerin düzenli ürolojik kontrollerini yaptırmaları tavsiye edilir. Özellikle ailesinde prostat kanseri olan kişilerde doktor kontörlü hayati önem taşır.

EDSWT İşleminin Etki Mekanizması Nedir?

EDSWT ses dalgalarının basınç uygulanarak farklı bir enerji türüne dönüştürülmesi ile etki eder. Ereksiyon sorunu cerrahi boyuta ulaşamayan hastalar için önerilir.  Penisin doku bütünlüğüne zarar vermez. İnvaziv girişimde bulunulmaz.

İlginizi Çekebilir  Penise Şok Dalga Tedavisi

Ses dalgalarının iyileştirici enerjisi kullanılarak sorunu çözer. İşlemi yaptırmak için bu alanda uzman hekimler tercih edilmelidir. Hastanelerde bulunan cihazlar farklı markalara ait olabilir. Bu nedenle daha önceden tedavi gören hastaların geri dönüşleri incelenmelidir.

Cerrahi operasyon geçirmek istemeyen kişiler için uygulanabilir. Yaşı genç olan ve protez gerektirmeyen vakalarda çok etkili sonuçlar elde edilmektedir. İşlem süresi ve seans sayısı hastaya göre belirlenir. Bazı vakalarda 3 seans sonrasında beklenen etki yakalanabilir. Ancak kalıcı bir işlem için seans sayısının tamamlanması tavsiye edilir. İki seans arası ortalana 4 haftadır. Bu süre iyileşmenin hızına göre değişiklik gösterebilir.

Sertleşmeye Kesin Çözüm Uygulaması Nasıldır?

Aktif cinsel hayatı olan kişiler için ereksiyon sorunu ciddi bir problemdir. Özel kliniğimizde farklı tedavi yöntemleri düzenlenir. Anca başarılı bir tedavi uygulanabilmesi ve sertleşmeye kesin çözüm bulunması için uzman bir hekim tercih edilmelidir.

Kalıcı tedavi için bazı adımlar uygulanmalıdır. İlk adım olarak fiziki muayene yapılır. Testislerin ve penisin fizyolojik surumu kontrol edilir. Damar yapıları, sperm üretimi ve penisin anatomik yapısı incelenir.

Anatomik problemler ereksiyon sorununun en önemli nedenleridir. Genetik faktörlere bağlı olarak anatomik bozukluklar yaşanabilir. Fiziksel muayene sonrasında gerekli görülürse radyolojik görüntüleme teknikleri de uygulanır.

Hastanın cinsel öyküsü de alındıktan sonra tanı konulur ve uygun tedavi yöntemi seçilir. Her hastanın hastalık nedeni farklı olduğu için tek tip tedavi yönteminin uygulanması doğru değildir. Hastanın yaşı, kronik rahatsızlıkları, endokrin sistemi ve cinsel hayatı dikkate alınır. Hasta kontrol aşamasında tedaviden neler beklediğini net bir şekilde doktora söylemelidir. Kalıcı tedavinin uygulanması için bu durum önemlidir.

EDSWT İşlemi Hangi Yaş Grubu Hastalara Uygulanır?

Yaşı ilerleyen erkeklerde ereksiyon problemi daha sık görülür. Hormon dengesi ve beslenme düzeninin değişmesine bağlı olarak cinsel hayatta sorunlar daha sık ortaya çıkabilir. EDSWT erken yaşta soru yaşayan hastalara da uygulanabilir.

Genel olarak bakıldığında 40-70 yaş arası erkeklere sık uygulanır. Ancak daha erken dönemlerde bu tedavi yapılabilir. Cerrahi müdahale ve ilaç tedavilerinin beklenmeyen yan etkileri görülebilir Ancak penise şok dalga tedavisinin uygulanmasının herhangi bir zararı yoktur. Özellikle ileri dönemde çocuk sahibi olmak isteyen kişiler için güvenle tercih edilebilecek bir tedavi yöntemidir.

Penisin anatomisine zarar vermez ve sperm üretimini durdurmaz. Bu nedenle çok genç hastalar için de uygun bir tekniktir. Cerrahi müdahale sırasında komplikasyon gelişme riski çok fazladır.

İlginizi Çekebilir  Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

EDSWT’nin Diğer Tedavilerden Farkı Nedir?

Yan etkisi yoktu. Başarı oranı çok yüksektir. İyileşme süresine ihtiyaç duyulmaz ve istirahat gerektirmez. Her yaş grubundan hastalara uygulanabilir. Vücudun doğal çalışma şeklini etkilemez. Uygulama açısından en az 6 seans uygulanır. Herhangi bir kimyasal kullanılmaz. Anestezi gerektirmez. Hastanın rutin yaşam şeklini bozma.

Hastane yatışına gerek duyulmaz. Tedaviden hemen sonra rutin iş hayatına dönülebilir. EDSWT penisin hedef alınan noktalarına uygulandığı için insan sağlına bir zararı olmaz. Hedef organlara çalışma prensibi sayesinde diğer tedavilerden ayrılır. Sizlerde doktorunuzun tavsiyesi ile bu tedavi yöntemini kullanarak sağlıklı bir cinsel hayat yaşayabilirsiniz.

EDSWT Tedavisi Ne Kadar Etkilidir?

EDSWT tedavisi yeterli seans sayısında doğru bölgelere uygulandığında ömür boyu kalıcıdır. Damar yapılanması desteklenerek gerekli organ kanlanması sağlanır. Şok tedavisinin temel amacı penis damarlarının sayısının artırılması ve yeterli organ kanlanmasının sağlanmasıdır.

Bu nedenle penisin 5 farklı bölgesinde 20 dakikalık 6 seans ile en az 1500 atış yapılır. Ses dalgalarından elde edilen basınç sayesinde damar yapısı onarılır ve ereksiyon için yeterli doku oluşturulur.

Uygulanan tedavilerin temel amacı kalıcı bir iyilik halinin sağlanmasıdır. Bazı vakalarda işlemden 1 sene sonra ek seanslar düzenlenmesi gerekebilir. Tedavi tamamlandıktan sonra doktor kontrolü düzenli olarak devam ettirilir. Uygulanan kontrollere yapılan tetkikler tedavinin etkili olup olmadığını gösterebilir. EDSWT sertleşmeye kesin çözüm sağlayan tedavi yöntemlerinden birisidir.

Ne Zaman Doktora Görünmeli?

İki ay ve daha uzun süren ereksiyon sorunları tespit edildiğinde hemen uzman hekime gidilmelidir. Bazı durumlarda doktora gidilmesine gerek görülmez. Ereksiyon problemi sadece cinsel ilişki için önemli değildir. Farklı ve ciddi hastalıkların belirtisi olabilir. Kalp rahatsızlığı olan kişilerde bu hastalığın tespit edilmesi için cinsel hayat öyküsü sorgulanır. Vücudun damar yapısı kalp sistemlerinin çalışması ile düzenlenir.

Uzun süren ereksiyon problemlerinde detaylı inceleme yapılarak kronik ve kalp hastalıkları tespit edilmiştir. Bu nedenle sorun yaşayan kişiler uzman üroloji doktoru ile görüşmeli ve doktorun önerdiği tüm tetkikleri eksiksiz yaptırmalıdır.

Sertleşme Sorunu Önlenebilir Mi?

Psikolojik kaynaklı olan sorunlar önlenebilir. Ancak farklı hastalıkların sonucunda oluşan sertleşme bozuklukları önlenemeyebilir. Bu nedenle hastalığın tanısı konulurken fiziki muayyene büyük önem taşır. Fizyolojik ve psikolojik bulgular bir arada değerlendirilir. Sorunun önlenmesi ve kesin olarak tedavi edilmesi için altta yatan nedenler bilinmelidir. Sertleşmeye kesin çözüm ve doğru tedavi yönteminin belirlenmesi için sorunun nedenleri tespit edilmelidir.