Prof. Dr. Emrah Yürük

Üroloji Uzmanı

Medicana İstanbul International Hastanesi – Beylikdüzü

info@emrahyuruk.com

Hakkımda

Dr. Emrah Yürük, Eskişehir Fen Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümünden tıp doktoru unvanı ile 2003 yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası 6 ay süre ile İstanbul Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Genel Cerrahi asistanlığı yaptıktan sonra Üroloji uzmanlık eğitimini İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2005-2010 yılları arasında tamamladı.

 

Uzmanlık eğitimi sonrası üriner sistem taş hastalığının önlenmesi ve tedavisi üzerine çalışmalar yapan ve klinik ve cerrahi deneyimini arttıran Dr. Emrah Yürük 2015 yılında Üroloji Doçenti unvanı almıştır. Doçentlik sonrası dönemde daha çok prostat, böbrek ve mesane kanserlerinin tedavisi konuları ile ilgilenmiş, özellikle robotik ve laparoskopik cerrahi konusundaki deneyimlerini arttırmış, bu amaçla Amerika Birleşik Devletleri New Orleans şehrinde bulunan Tulane Üniversitesinde 2 ay süre ile gözlemci olarak bulunmuştur.

 

Dr. Emrah Yürük çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel toplantıda bilimsel düzenleme komitesi üyesi veya davetli konuşmacı olarak görev almıştır. Ayrıca, çalıştığı kurumlarda meslektaşlarına yönelik mesleki deneyim ve tecrübenin arttırılması için düzenli olarak kurslar organize etmiştir.

Dr. Yürük, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp kapsamında Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur eğitimi almış ve özellikle kendi branşında uygulamalar yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

Prof. Dr. Emrah Yürük’ün 60’den fazla yayınlanmış bilimsel makalesi, kitap bölümü yazarlıkları ve tıp fakültesi öğrencilerine yönelik Üroloji Ders Kitabı kitap editörlüğü bulunmaktadır. Halen Türk Üroloji Dergisi yardımcı editörlüğünü ve Avrupa Üroloji Derneği Taş Hastalıkları Bölümünde (EULIS) web sayfasından sorumlu Yardımcı Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Detaylı Bilgi ve
Randevu İçin
İletişime Geçebilirsiniz

Sayın ziyaretçi, Prof. Dr. Emrah Yürük ile irtibata geçmek için lütfen formu doldurunuz