Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

penis protezi

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Penis Protezi (Mutluluk Çubuğu)

Penis Protezi; Protez kullanılarak sertleşme sorunu gibi problemlerin giderilmesi için uygulanan cerrahi operasyona penis protezi ameliyatı denir. Uzun süre kullanılan ereksiyon hapları, vakum cihazları ve enjeksiyon uygulamalarına cevap alınamadığında tercih edilen bir yöntemdir.  Hastanın yaş, genel sağlık durumu ve hormon dengesi göz önüne alınarak uygulanır.

Penis Protezi Nedir?

Cinsel birleşme için gerekli olan penis sertliğinin sağlanamadığı durumlarda penis protezi tedavi için geliştirilen materyale mutlululuk çubuğu denir. Halk arasında mutluluk çubuğu olarak adlandırılır. Bir çeşit yapay penistir. Genital bölge sistemi içerisine yerleştirilir. Uygulanması için cerrahi müdahale gereklidir. Silikon malzemeden üretilir. Normal hali yumuşaktır. İlişkiye girmeden önce içerisine su doldurarak sertleşmesi sağlanan modelleri bulunur.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Sertleşme sorunu genellikle 40-70 yaş arasındaki kişilerde görülen bir durumdur. Bu nedenle bu yaş aralığındaki erkeklere sık uygulanır. Sertleşme sorunu olan, diğer yöntemlere olumlu cevap vermeyen genel sağlık durumu yerinde olan her erkeğe uygulanabilir. Sağlıklı bir cinsel hayatın olması için penis sorunlarının ortadan kaldırılması gerekir. Uygulanan başarılı bir operasyon sonrasında hayal edilen cinsel hayata kavuşmak mümkündür.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu, iki parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu ve tek parçalı bükülebilir protez vardır. Hastanın yaşına, şikâyetlerine ve operasyondan beklentisine göre uygun model seçilir. Model seçimi sırasında doktorun kararı önem taşır. Hastaların anatomisine uygun olduğu sürece beklenen performansı sağlar.

penis protezi cinsel hayat

Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu?

Pompa, silindirler ve rezervuar olmak üzere toplamda üç adet parçası vardır. Diğer çubuklardan ayıran en önemli özelliği içi sıvı dolu olan rezervuarının olmasıdır. Görüntüsü en doğal olan modeldir. İlişki sırasında maksimum performans sağlar. Tam sertlik oluşması için bu model tercih edilmelidir. Pompa üzerinde söndürme tuşu vardır. Bu tuş kapatıldığında penisin inik görüntüsü elde edilir. Enine genişleyen ve enine- boyuna genişleyen olmak üzere kendi içinde 2 kısma ayrılır.

Tek Parçalı Bükülebilir Mutluluk Çubuğu

Protez modelleri içerisinde 135 derece bükülme açısı bulunan modeldir. Sürekli ereksiyon hallinde kalır. Saklanması istendiğinde açısı kullanılarak kapatılabilir. İlişkiye girildiği sırada el ile dik hale getirilir. Pratiktir ve kullanımı kolaydır. Bu ürünlerin ömür boyu kullanılma garantisi vardır.

Tek Parçalı Bükülebilir Protez Malleable Özellikleri Nelerdir?

Ürün özelliği üretimi yapan firmaya ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Genel özellikleri hemen hepsinin aynıdır. Medikal silikon dediğimiz malzemeden üretilirler. Farklı boy ve ölçüleri vardır. Kırılma açısı bulunan ve el ile müdahale edilen bir üründür. Alerjik etki göstermez. Genellikle serttir. Kullanımı diğer protez modellerine oranla daha zordur.

İlginizi Çekebilir  Sertleşmeye Kesin Çözüm

İki Parçalı Penis Protezinin Özellikleri Nelerdir?

Testis torbası içerisinde pompa yerleştirilerek kullanılır. Torba içerisindeki pompa ilişkiye girmeden önce şişirilmelidir. Yarı sertlik veren bir protez türdür. Kullanımı açısından rahattır. Sürekli ereksiyon halinde kalmaz. Görüntüsü tamamen doğal değildir. Çok sık tercih edilmez. İki parçalı protez diğer protezler kullanılamadığı zaman tavsiye edilir.

Üç Parçalı Penis Protezinin Özellikleri Nelerdir?

Hastaların anatomik yapısına uygun modelleri olan bir protez türüdür. Hastanın anatomisine uygun enine ve boyuna genişleyen modeller seçilebilir. Tuşludur ve el müdahalesine gerek kalmaz. Uzun süre kullanılabilir. Tuş mekanizması sayesinde cinsel ilişki sırasında bölünme yaşanmaz.

Tek Parçalı Bükülebilir Mutluluk Çubuğu İle Üç Parçalı Şişirilebilir Mutluluk Çubuğu Arasındaki Fark Nedir?

Tek parçalı protez modelleri el ile çalıştırılan ürünlerdir. Görüntüleri yapaydır ve kullanımı günlük hayatta zordur. Üç parçalı mutluluk çubukları tuş mekanizmaları sayesinde gündelik hayatta inmiş penis görüntüsüne sahip olur. Bu sayede konforlu bir kullanım sağlar. Cinsel ilişki sırasında alına haz oranı tek parçalı ürünlere göre daha fazladır.

Penis Protez Operasyon Süreci

Operasyon genel anestezi altında uygulanır. Ameliyat öncesinde cerrah tarafından detaylı bir muayene yapılır. Bu muayene sırasında testislerin durumu kontrol edilir. Anatomik yapısı incelenir. Penis ölçüsü doğru alınarak enine ve boyuna genişleyen modeller seçilir.

Üç parçalı modeller için testis torbasına pompa yerleştirilir. Karın içerisine rezervuar takılır ve penis içerisine iki adet silindir yerleştirilir. Penis içerisinde bulunan kanallara silindirler yerleştirilir. Kan kaybı minimum seviyededir. Penis içerisinden ve vücudun herhangi bir yerinden doku alınması gerçekleşmez.

Penis Protezi Uygulama Sonrası

Ameliyat sonrasında en az 1 gece hastane yatışı tavsiye edilir. Ertesi gün uygulanan hekim kontrolü sonrasında taburcu olunup olunmayacağına hekim karar verir. Uygulama alanında şişlik ve ödem oluşması normaldir. Bu durumda doktor tavsiye ederse buz uygulaması yapılabilir. İdrara çıkma, ilişkiye girme ve çocuk sahibi olunmasında bir sorun oluşturmazlar. Ameliyat sonrasında doktorunuz kontrol için sizlere randevu verir.

Ameliyat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İyileşme süresinin kısalması ve komplikasyon riskinin en aza indirilmesi için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Protez ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken hususları sıralarsak;

  • Ameliyattan sonra ilk 1 hafta duşa girilmemelidir. Uygulama alanına su değdirilmemeli ve kuru tutulmalıdır.
  • En az 4 hafta hatta doktorunuzun görüşüne göre 6 hafta cinsel ilişkiye girmemelisiniz.
  • Ateşi yükselmesi, uygulama alanında geçmeyen ağrı, ameliyat bölgesinde akıntı, kızarıklık gibi durumlar yaşanırsa hemen doktora gidilmelidir.
  • İdrar yapmada güçlük ve idrar yapamama gibi durumlarda yine doktora danışılmalıdır.
İlginizi Çekebilir  Penise Şok Dalga Tedavisi

Sertleşme sorunu geçmeyen kişiler randevu günün beklemeden doktora danışmalıdır.

Penis Protezinin Avantajı

Fizyolojik ereksiyon sağlar. Bu sayede doğal ve yüksek oranda haz alabileceğiniz cinsel ilişki kurabilirsiniz. Partnerinize karşı oluşan utanma hissini yok eder. Erkeklerin özgüvenlerini artırır. Psikolojik olarak iyilik hali sağlar. Hastaların memnuniyet oranları çok yüksektir. İlişki sonrasında penis tekrar eski haline dönebilir.

Penis Protezi Fiyatları 2024

Ameliyat fiyatları her hastanede farklıdır. Kullanılan protezin markası, modeli, işlem süresi, anestezi tekniği, hekimin işlem ücretleri, hastanenin ve cerrahın tercih edilme sıklığı penis protezi ameliyatı fiyatlarını değiştirir. İşlem fiyatları hakkında detaylı bilgi almadan kurum seçimi yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

Üç parçalı protez kullanıldığında işlem ücretleri artar. Hastalara sağladığı avantajlar düşünüldüğünde üç parçalı silikon modelleri maliyetini karşılayan ürünlerdir. Özellikle genç hastalara tavsiye edilir. Fiyat performans karşılaştırması yapıldığında memnuniyet oranı yüksektir.

Sizler de sağlıklı ve haz alabileceğiniz cinsel hayatınızın olması için bu ürünleri tercih edebilirsiniz. Penis protezi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğunu Sigorta ( SSK/SGK/Özel Sigorta )Karşılar Mı?

Mutluluk çubuğu operasyonunu SGK kurumunun karşılaması için hastaların bazı kriterleri sağlaması gerekir. Diyabet hastalığı, omurilik zedelenmesinin geçirilmesi, prostat operasyonunun geçirilmesi ve diğer endikasyonların olup olmamasıdır. Özel ve devlet hastanelerinde uygulanan bir ameliyattır. Bazı markaların ürünleri SGK ile anlaşmalıdır. Ücretin bir kısmını hasta kendisi öderken kalan kısmını SGK Kurumu öder. Kaliteli ve yüksek performans sağlayan modeller gerçek bir haz yaşamanızı sağlar. Bu nedenle ürün seçiminde fiyat en son dikkat edilmesi gereken kriterdir.

Protez Ameliyat Süresi Ne Kadardır?

Operasyon süresi ortalama 90 dakikadır.  Anestezi ve dikiş işlemleri bu süreye dâhildir. Kişinin var olan hastalıkları, penisin anatomik yapısı, hekim el tecrübesi ve komplikasyon gelişmesi gibi durumlarda işlem süresi değişlik gösterebilir.

İşlem sırasında kanama genellikle beklenmeyen bir durumdur. Minimum seviyede kanama görülür. Ancak kan sulandırıcı gibi ilaçları kullanan kişilerde beklenmeyen sorunlar olabilir. Komplikasyon riski düşük olan ameliyatlar grubundadır.

Protez Taktırdım, Çocuğum Olabilir Mi?

Mutluluk çubuğunun testosteron hormonu ve spermlerin üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Kişinin var olan sperm kalitesi ve sayısı çocuğunun olmasına izin veriyorsa ameliyat sonrası da çocuk sahibi olmakta sorun yaşanmaz. Penis sertleşmesi sorunu olan kişilere sertleşme problemini gidermek ve daha doyurucu bir cinsel hayat sağlamak amacı ile uygulanan operasyondur.

İlginizi Çekebilir  Penise Şok Dalga Tedavisi

Sperm kalitesi üzerinde oynamaya neden olmaz. Halk arasında bilinen en önemli yanlış ameliyat sonrası çocuğun olmayacağıdır. Cinsel ilişki sorunlarını gideren uygulamadır. Testislere ve sperm üretimine etkisi olmaz.

Cinsel İsteksizliğim Var, Penis Protez İle Cinsel İsteğim Artabilir Mi?

Erkeklerde cinsel isteksizliğin en önemli nedeni sertleşme sorunudur. Erkekler yeterli sertleşme oranına sahip olmadıklarında özgüven eksikliği yaşar ve cinsel isteksizlik başlar. Başarılı operasyon geçirilmesi sonucunda yaşanan cinsel isteksizlik azalır. Erkeklerin kendilerine olan güveni arta.

Sağlıklı ve doyurucu ilişki yaşayabilir. Protez ameliyatının uygulanmasının temel amacı cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunlarını giderilmesidir. Sizlerde bu sorunları yaşıyorsanız uzman hekimler ile görüşerek gerekli operasyonları yaptırabilirsiniz.

Ameliyat Sonrası Ne Yapmalıyım? İlişkiye Girebilir Miyim?

Ameliyattan 2 ay sonra ilişkiye girilmesi tavsiye edilir. Protezin penise bağlanması ve ameliyat endikasyonların iyileşmesi için bu süre gereklidir. Operasyondan sonra uygulanan doktor kontrolünde doktorunuz ne zaman ilişkiye girip giremeyeceğiniz konusunda size bilgi verir. Ödemlerin geçmesi doktorun reçete ettiği ilaçlar sayesinde 1 hafta gibi bir süre gerektirir. Ancak ödemin atılması ve sağlıklı cinsel ilişkinin yaşanması için ortalama 6 haftaya ihtiyaç duyulur.

Mutluluk Çubuğu Dışarıdan Belli Olur Mu?

Üç parçalı şişirilebilir mutluluk çubuğu testis torbasında bulunan tuş sayesinde kapatılabilir. Kapatıldığında sönmüş penis görüntüsü oluşur ve tamamen doğal bir görüntüdür. Dışarıdan bakıldığında belli olmaz. Hasta istediği zaman kapatabilir.

Tek ve iki parçalı protezler kapatılamaz. Bu ürünler iç çamaşırı içerisine saklanabilir. Alışma süreci zaman alır. Hastalar günlük hayatta çok ince kıyafetler giydiklerinde fark edilebilir. Penis ameliyatının yapıldığının belli olmaması için üç parçalı modellerin kullanılması tavsiye edilir.

Mutluluk Çubuğu Başarı Oranları Nelerdir?

Uzun süre cinsel ilişkiye giremeyen ve sertleşme sorunu olan kişilere son çare olarak uygulanan cerrahi operasyondur. Medikal ve estetik kaygılar ile uygulanan cerrahi operasyonlarının hemen hepsinde çok yüksek başarı oranı vardır.

Kaliteli ve üç parçalı silikon modelleri kullanıldığında başarı oranı daha yüksektir. Ameliyatı olan erkek hastalar arsında yapılan inceleme sonucunda % 90 oranında hastaların eski cinsel hayatlarını geri kazandıkları tespit edilmiştir. Aktif ve doyurucu cinsel hayatınızı kazanabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu Taktıran Çocuk Sahibi Olabilir Mi?

Mutluluk çubuğu işleminin çocuk sahibi olmak ile ilgisi yoktur. Kişinin sperm rezervuarı yetersiz ve sperm kalitesi düşük ise normal şartlarda çocuğu olma ihtimali azdır. Tedavi gördükten sonra destek uygulamalar ile çocuk sahi olabilirler. Yapılan araştırmalar neticesinde penis protezi ameliyatı olan kişiler çocuk sahibi olabilirler.